Telephelyfejlesztési pályázatok

2025. április 3.

A telephelyfejlesztési pályázatok a hazai vállalkozások számára rendkívül fontos eszközt jelentenek az ingatlanok és az infrastruktúra fejlesztésére, korszerűsítésére és a versenyképesség növelésére. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb pályázati és hitellehetőségeket, feltételeket és részleteket, hogy segítsük Önt eligazodni ezekben a konstrukciókban.

Mit érdemes tudni elöljáróban?

Már az elején szeretnénk leszögezni, hogy a lentebb ismertetett pályázatok nem „tisztán” telephelyfejlesztést támogató pályázatok, de a támogatható tevékenységek között szerepelnek ilyenfajta beruházások – mindemellett pedig lehetőséget biztosíthatnak például gépek és eszközök beszerzésére, zöld technológiák alkalmazására, valamint számos egyéb fejlesztési projekt megvalósítására.

Érdemes ezeket a lehetőségeket fontolóra venni, hiszen a jövőben valószínűleg a vállalkozások nem is számíthatnak már olyan felhívásokra, amelyek teljes mértékben csak telephelyfejlesztést fognak finanszírozni.

Várható és elérhető finanszírozási források telephelyfejlesztése

Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban

Ez a pályázat (GINOP Plusz-1.2.4-24) támogatja a hátrányos helyzetű régiókban (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország), valamint a Szabad Vállalkozási Zónákban tevékenykedő vállalkozásokat. Azok a mikro- és kisvállalkozások jelentkezhetnek, amelyek legalább egy lezárt üzleti évvel és egy alkalmazottal rendelkeznek. A támogatás nem csupán ingatlanbővítési és – korszerűsítési célokra fordítható – mint például nyílászárócserére, szigetelésre vagy világítás modernizálására -, hanem új gépek, eszközök, beszerzését, és IT fejlesztéseket is támogat. A támogatási összeg 5 és 30 millió forint között lehet, melynek intenzitása legfeljebb 50%. A pályázatok benyújtására 2025. április 29-től 2026. április 30-ig van lehetőség.

KKV Technológia Plusz Hitelprogram

A GINOP Plusz-1.4.3-24 kamattámogatott hitellehetőség olyan mikro-, kis- és középvállalkozások számára érhető el, amelyek fejleszteni kívánják tevékenységüket, de kivételt képez Budapest területe. Kezdő vállalkozások is jelentkezhetnek, a támogatás többek között építési és korszerűsítési projektekre (szigetelés, nyílászáró csere, világítási rendszerek korszerűsítése), infrastrukturális beruházásokra, informatikai fejlesztésekre, illetve megújuló energiaforrásokra használható fel. A támogatás legalább 5, legfeljebb pedig 150 millió forint lehet, viszont kezdő vállalkozások maximum 25 millió forintot igényelhetnek. A hitel kamata 0%, futamideje pedig 2 és 10 év között mozog. A benyújtási időszak 2024. április 30-tól 2025. december 31-ig tart.

KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram

Ez a program (GINOP Plusz-1.4.4-24) kifejezetten a Budapesten működő mikro-, kis- és középvállalkozásokat célozza meg. A vállalkozások számára elérhető támogatás maximális összege 75 millió forint, míg kezdő cégek esetében a felső határ 25 millió forint. A támogatás igénybe vehető építési és korszerűsítési célokra, gépvásárlásra és számos más fejlesztési projektre. A hitelkérelmek benyújtása 2024. október 27. és 2025. december 30. között lehetséges.

Nemzeti Bajnokok hitelprogram

A GINOP Plusz-1.4.5-25 program a zöld és digitális átállást, valamint a kapacitásbővítést célozza. Jelenleg még csak tervezet formájában érhető el, így várható, hogy a végleges felhívás megjelenésekor a feltételek még változhatnak. Olyan cégek igényelhetik, amelyek legalább három lezárt üzleti évvel rendelkeznek és legalább öt főt foglalkoztatnak. A támogatási összeg legalább 100 millió, legfeljebb pedig 400 millió forint, amelyet ingatlan – építésre, átalakításra, bővítésre, felújításra és korszerűsítésre is lehet igényelni, infrastrukturális beruházásokra, valamint új gépek, eszközök beszerzésére is. A támogatás intenzitása 30%, a támogatás visszatérítendő része pedig 0%-os kamatot biztosít. A benyújtás várhatóan 2025 II. negyedévétől indul.

Demján Sándor Program KKV tőkefinanszírozási program

Ez a program a mikro-, kis- és középvállalkozások számára kínál finanszírozási lehetőséget, minimális önrész nélkül. A támogatás mértéke 100 millió és 200 millió forint között van, és olyan cégek vehetik igénybe, amelyek teljesítették a feltételek között szereplő két lezárt üzleti évet és két fő foglalkoztatását. A pályázatok folyamatos benyújtása biztosított. A program segítségével telephelyvásárlás, építés, bővítés, felújítás és korszerűsítés valósítható meg, de itt is érdemes még megemlíteni a kapacitásbővítést, a digitalizációs fejlesztéseket, és a piacra lépés vagy terjeszkedés elősegítését. Mivel tőkeprogram, ezért a tőkealap-kezelő névleges, 1%-os tulajdonjogot szerez a vállalkozásban. A hitel kamata 5%. A program egészen 2026. júniusig igénybe vehető.

Miért érdemes ezeket a pályázatokat, lehetőségeket választani?

A telephelyfejlesztési pályázatok különleges lehetőséget kínálnak a vállalkozások számára működésük bővítésére és fejlesztésére. Az alacsony kamatozású hitelek, vissza nem térítendő támogatások és széles körű felhasználási lehetőségek révén ezen pályázatok különösen vonzó opciók lehetnek. A támogatásokkal nemcsak a vállalkozás versenyképessége növelhető, hanem a fenntartható fejlődést is erősíthetik.

Továbbá, a tapasztalataink alapján elmondhatjuk, hogy ebben a ciklusban a komplex projektek támogatásán van a hangsúly – tehát nem lehet csak eszközbeszerzésre, vagy csak telephelyfejlesztésre támogatást igényelni. Ez valószínűsíthetően a jövőben is folytatódni fog, tehát nem érdemes tisztán telephelyfejlesztési pályázatra várni – most érdemes kihasználni ezeket a konstrukciókat!

Amennyiben bármelyik lehetőség felkeltette érdeklődését, keressen minket bizalommal!

Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást!

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]


The post Telephelyfejlesztési pályázatok appeared first on Goodwill Consulting.