Pályázatok energetikai fejlesztésekre: Lehetőségek vállalkozásoknak és mezőgazdasági szereplőknek

2025. április 8.

c, hogy növeljék hatékonyságukat, csökkentsék költségeiket és hozzájáruljanak a fenntarthatósághoz. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a különböző elérhető támogatási programokat, amelyek segítséget nyújthatnak céljaik megvalósításában.

Milyen lehetőségeket kínálnak a pályázatok?

Az elérhető programok között több olyan konstrukció is szerepel, amelyek különböző igényekre kínálnak megoldást. Az alábbiakban bemutatjuk azokat a lehetőségeket, amelyeket különböző energetikai fejlesztések megvalósítására használhatnak fel a vállalkozások és mezőgazdászok.

Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált hitelprogram

Ez a program kifejezetten a mikro-, kis- és középvállalkozások számára készült, előnyben részesítve azokat a pályázókat, akik legalább három lezárt üzleti évvel, illetve öt főnél nagyobb alkalmazotti állománnyal rendelkeznek. A jelentkezőknek ezen kívül beszállítóként vagy exportőrként kell tevékenykedniük. A várhatóan 2025 második negyedévétől benyújtható pályázat keretében 100 és 400 millió forint közötti támogatás érhető el. A támogatás formája kamatmentes kölcsön kombinálva 30%-os vissza nem térítendő támogatással, tíz százalékos önerővel. A felhasználható összeget például ingatlanfejlesztésre, napelemek telepítésére, technológiai újításokra vagy akár elektromos járművek beszerzésére lehet fordítani.

Erről a konstrukcióról ebben a cikkünkben olvashat bővebben.

Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban

Ez a pályázat kifejezetten a leginkább hátrányos helyzetű régiókban tevékenykedő mikro- és kisvállalkozások számára nyújt támogatást a technológiai korszerűsítés előmozdítására. A benyújtási időszak 2025. április 29-től 2026. április 30-ig tart, és a projektek keretében minimum 5 millió, maximum 30 millió forint vissza nem térítendő támogatás szerezhető meg. Az elnyert összeg legfeljebb a projekt összköltségének ötven százalékát fedezheti. A támogatás felhasználási köre magában foglalja egyebek mellett az új gépek és eszközök beszerzését, az ingatlanok korszerűsítését – bár új építést nem támogat –, valamint informatikai fejlesztéseket, például hardverek és szoftverek vásárlását.

Ismerje meg ezt a lehetőséget ebből a cikkünkből.

KKV Technológia Plusz Hitelprogram – Budapesten is!

A hitelprogram két konstrukcióban is elérhető: az egyik a vidéki, míg a másik a budapesti vállalkozásokat támogatja fejlesztéseikben. A támogatás formája mind a két esetben kamatmentes hitel, minimum 10%-os önerővel. Az igényelt összeget a vállalkozások több célra is felhasználhatják, például építési, átalakítási vagy infrastrukturális beruházások kivitelezésére, továbbá új gépek és eszközök beszerzésére.

A vidéki program esetében az igényelhető összeg minimum 5, maximum 150 millió forint, a budapesti lehetőségnél a minimum szintúgy 5 millió, de a maximum csak 75 millió forint. Újítás, hogy mind a két programon indulhatnak újonnan indult cégek is – esetükben a maximális támogatás 25 millió forint.

További kamattámogatott hitelekről ebben a cikkünkben olvashat.

Terményszárítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztése

A mezőgazdasági termelők, szociális szövetkezetek és a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek számára elérhető két pályázat az agrármodernizáció egyik kulcsfontosságú eleme. A támogatás felhasználható például terményszárítók és vetőmagüzemek építésére vagy korszerűsítésére, energiahatékonysági beruházásokra, illetve megújuló energiaforrásokat célzó projektek megvalósítására. A „kisebbik” pályázaton maximum 100 millió forint, a „nagyobbik” pályázaton maximum 1 milliárd forint igényelhető. Alapesetben a támogatás 50%, de ez további pontok érvényesítésével tovább növelhető.

A terményszárítók fejlesztésére szánt pályázatokról ebben a cikkünkben is olvashat.

Hogyan készítsük elő a pályázati anyagot?

Ahhoz, hogy egy pályázat sikeres lehessen, elengedhetetlen a jól előkészített dokumentáció. Ez magában foglalja a részletes pénzügyi terveket, üzleti koncepciókat és egy átlátható költségvetési tervet. Az anyagok összeállításához ajánlott olyan szakértőt igénybe venni, aki tapasztalattal rendelkezik a pályázati követelmények pontos betartásában, és segít az anyagok szakszerű előkészítésében.

Ezek a pályázatok, hitelprogramok remek lehetőségeket kínálnak a vállalkozások és a mezőgazdasági szereplők számára, hogy jelentős finanszírozási forrást szerezzenek energetikai fejlesztési elképzeléseik megvalósításához. Az elérhető programok palettája széles, lehetőséget teremtve mind az energiahatékonyság javítására, mind az új technológiai megoldások bevezetésére.

Ne halogassa a pályázat előkészítését, hiszen a határidők szorosak, és a pontosan elkészített dokumentáció kulcsfontosságú a siker szempontjából. Induljon el még ma, és valósítsa meg terveit ezekkel a támogatási lehetőségekkel!

Amennyiben szeretné megvitatni projektötletét, keressen minket bizalommal!

Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást!

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]


The post Pályázatok energetikai fejlesztésekre: Lehetőségek vállalkozásoknak és mezőgazdasági szereplőknek appeared first on Goodwill Consulting.