Jönnek a DIMOP Plusz pályázatok, digitalizációra fel!
A felhívások már társadalmi egyeztetésen vannak, így a tervezet információit tudjuk jelenleg átnézni.
Digitalizációs Ugrás a KKV-knak a DIMOP Plusz Pályázatokkal
A digitalizáció napjainkban kulcsfontosságú a vállalkozások versenyképességének és fenntarthatóságának növelésében. Ennek elősegítésére a DIMOP Plusz program különböző feltételekkel kínál támogatást a mikro-, kis- és középvállalkozások számára.
A felhívások már társadalmi egyeztetésen vannak, így a tervezet információit tudjuk jelenleg átnézni.
Nézzük meg, mit kínálnak majd ezek a felhívások, és miben különböznek egymástól!
Mi a DIMOP Plusz felhívások célja?
- DIMOP Plusz 1.2.3/A-24: “Mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatása egyműveletes kombinált hiteltermék keretében”
Ez a pályázat az alacsony digitális intenzitással rendelkező KKV-k versenyképességének javítására fókuszál. Célja, hogy a piacon elérhető digitális megoldások bevezetésével növelje a vállalkozások hatékonyságát és jövedelemtermelő képességét.
- DIMOP Plusz 1.2.3/B-24: „Mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatása hitelprogram keretében”
A pályázat célja a KKV-k digitalizációjának támogatása kamatmentes hitel formájában, növelve ezáltal a vállalkozások versenyképességét és fenntarthatóságát. A modern technológiák bevezetése lehetőséget biztosít a vállalkozások számára, hogy hatékonyabban működjenek, javítsák szolgáltatásaikat, és gyorsabban reagáljanak a piaci változásokra.
Mindkét program esetén a digitális fejlettség megállapítását a digitális érettségi felmérő rendszer segíti majd.
Kik lehetnek majd az igénylők között?
DIMOP Plusz 1.2.3/A-24:
A programban részt vehetnek kettős könyvvitelt vezető jogi személyiségű gazdasági társaságok, amelyek mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülnek, és legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkeznek, az előírt digitális érettségi teszten alacsony digitális intenzitású kategóriába tartoznak. Emellett a megvalósítási helyszínük legalább egy éve már bejegyzésre került.
DIMOP Plusz 1.2.3/B-24:
Pályázók kettős könyvvitelt vezető, kis- és középvállalkozások lehetnek, amelyek legalább két teljes lezárt üzleti évvel és legalább alapszintű digitális intenzitással rendelkeznek. Emellett a megvalósítási helyszínük szintén legalább egy éve már bejegyzésre került.
Melyek lehetnek a támogatható tevékenységek?
DIMOP Plusz 1.2.3/A-24:
- Alapszintű felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások (pl. e-mail, irodai szoftverek) bevezetése
- Honlapok és portálok fejlesztése
- E-kereskedelem és e-számlázó szoftverek bevezetése
- Táv- és csoportmunka támogató szoftverek
- ERP (vállalatirányítási) és CRM (ügyfélkapcsolat-kezelési) megoldások bevezetése
- Mesterséges intelligencia és adatanalitikai technológiák
- IKT biztonsági megoldások bevezetése
- Mesterséges intelligencia (MI) technológiák, szolgáltatások bevezetése (pl: mesterséges intelligencián alapuló, folyamatautomatizációra alkalmas szoftverrobot)
- Egyéb nagy adathalmazhoz kapcsolódó analitikai technológiák, szolgáltatások bevezetése
A fejlesztések bevezetése érdekében lehetőség van minősített szoftver és felhőszolgáltatás beszerzésére, emellett természetesen a szükséges eszközök beszerzése is lehetséges. A szakmai megvalósítás kapcsán elszámolhatóak lesznek a bevezetés költségei (pl: telepítés, tesztelés, folyamatfejlesztés), és betanítási költségek is az új rendszer használatával kapcsolatosan.
DIMOP Plusz 1.2.3/B-24:
- Fejlett vagy közepesen fejlett felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások (pl. e-mail, biztonsági szoftverek, ERP, CRM szoftverek) bevezetése
- Mesterséges intelligencia technológiák, szolgáltatások bevezetése (pl: mesterséges intelligencián alapuló, folyamatautomatizációra alkalmas szoftverrobot)
- Nagy adathalmazok elemzése és adatanalitikai megoldások bevezetése
- Ipar 4.0, vállalati Internet of Things és digitális iker technológiák integrációja (pl: gyártósorok, logisztikai és szolgáltatóipari rendszerek digitalizálása; termelési tervek, programok előállítását támogató (APS) rendszerek; (MOM/MES) rendszerek bevezetése)
Ezen emelt szintű digitális technológiák, fejlesztések bevezetése érdekében beszerezhető az MKIK által minősített szoftver, működéshez szükséges felhőszolgáltatás, emellett természetesen a szükséges eszközök beszerzése is lehetséges. Az új rendszer használatának betanításával, bevezetésével kapcsolatos költségek itt is elszámolhatóak lesznek.
Hogyan alakulhat a támogatás?
DIMOP Plusz 1.2.3/A-24:
3-20 millió forint közötti összeget lehet majd igényelni, mely 0% kamattal, maximum 8 év futamidővel, egyenlő havi részlettörlesztéssel érhető el. Azonban nagy előnye, hogy maximum 50%-ig vissza nem térítendő támogatást is tartalmazhat!
Kitétel, hogy az igényelt összeg a kérelem benyújtása előtti teljes lezárt üzleti év árbevételét; az üzemi eredményének tízszeresét nem haladhatja meg.
DIMOP Plusz 1.2.3/B-24:
20-200 millió forint közötti szintén kamatmentes hitel igényelhető, maximum 8 éves futamidővel, havi törlesztéssel.
Kitétel, hogy az igényelt összeg a kérelem benyújtása előtti teljes lezárt üzleti év üzemi eredményének tizenötszörösét nem haladhatja meg.
Mikortól várható igénylés?
Az igénylések benyújtása a két felhívás esetén különböző, az „A” program esetén kis- és középvállalkozásoknak a tervezet szerint 2024. október 31-től, mikrovállalkozásoknak pedig 2024. december 1-től lehetséges.
A „B” program esetén pedig 2024. október 31-től a középvállalkozások igényelhetik, 2024. december 31-től pedig majd a kisvállalkozások.
Mik a legalapvetőbb különbségek?
- Célcsoport: A „B” felhívás a már valamennyire digitalizált vállalkozásokra fókuszál, míg az „A”, alacsony digitális intenzitású vállalkozásoknak szól.
- Támogatás formája: A „B” felhívás esetén kamatmentes hitelt nyújt, míg az „A” kombinált támogatást kínál, amely 50%-os mértékű vissza nem térítendő támogatást is tartalmazhat.
- Támogatható tevékenységek: A „B” felhívás inkább fejlett digitalizációs megoldásokat támogat, míg az „A” alap- és emelt szintű digitális technológiák bevezetését is ösztönzi.
- Támogatás mértéke tekintetében is eltérőek, az „A” felhívás keretében 3-20 millió Ft közötti az igényelhető összeg, a „B” esetén pedig 20 millió Ft a minimum igényelhető összeg, ami maximum 200 millió forintig terjedhet!
Mindkét felhívás esetén elvárás, hogy a vállalkozás a megvalósítási idő végéig bevezeti, és megfelelő szinten használja a digitális megoldásokat, mindezzel pedig növeli a digitális intenzitásának pontszámát, a bemeneti értékhez képest. Emellett pedig a saját forrás elvárt mértéke mindkét program esetén 10%. A projekt megvalósítására pedig 18 hónap áll rendelkezésre.
Ne hagyja ki ezt a lehetőséget! Készüljön fel időben, és használja DIMOP Plusz előnyeit vállalkozása digitalizációs ugrásához.
Szívesen állunk rendelkezésére, amennyiben nem biztos benne ez a lehetőség megfelelő-e vállalkozásának, esetleg kérdései merültek fel. Töltse ki űrlapunkat és díjmentes tanácsadásunkon segítünk!
A legfrissebb pályázati információkért kövesse facebook oldalunkat!
Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?
The post Jönnek a DIMOP Plusz pályázatok, digitalizációra fel! appeared first on Goodwill Consulting.