Vasúti forgalom irányítását támogató fejlesztés indult

2013. szeptember 13.
Vasúti forgalom irányítását támogató fejlesztés indult

A Tran-SYS Kft. 50 millió forint támogatást nyert el a „Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása” című pályázaton.

Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló 114 millió forint összköltségvetésű beruházásból a vasúti forgalom irányítását támogató automatikus forgalomszabályozó eszköz fejlesztése, valamint ezen eszköznek a vasúti szimulációs technikában történő alkalmazása valósul meg.

A projekt során egy olyan egységes alapokon nyugvó automatikus forgalomszabályozó eszköz kerül kifejlesztésre a Tran-SYS Kft. szimulációs rendszerében és a cég vevői számára, amely az eddig ismert és várható igényeknek teljes mértékben megfelel. A későbbi alkalmazások az egyedi fejlesztések helyett a kifejlesztendő generikus megoldást használják majd fel, azaz az egyes gyártói, alkalmazói vagy helyi megoldásoktól függetlenül használhatók, azoknak a legnagyobb mértékben megfelelnek. Az egyedi igények kis ráfordítás igényű adaptációval oldhatók meg.

A fejlesztés eredményeként olyan termékmodul születik az adott vasúti automatikus forgalomszabályozásban, ami az általános alkalmazhatósága révén a jelenlegi rendszerhez képest számos különbséggel és előnnyel rendelkezik.

Ezen előnyök közé sorolható, hogy az alkalmazási követelményekhez való igazítása lényegesen kisebb költséggel oldható meg, mintha azokat minden alkalommal egyedileg fejlesztenék. A termék minősége javul a szélesebb körű tesztek és alkalmazások révén, növelve az alkalmazó elégedettségét, ugyanakkor az utólagos ráfordítások költségét jelentősen csökkenti. A piacra lépés esélyeit pedig a piaci igényekre való gyors reagáló képesség növeli.

A fejlesztés a szimulációs rendszer alkalmazhatóságának területét is kibővíti: a vázolt oktatási alkalmazáson túlmenően lehetővé teszi a szimulációs rendszer alkalmazását a vasútüzemi technológia verifikációjának és validációjának területén is, továbbá a szimulációs futtatások során költségmegtakarítás érhető el, mivel kevesebb emberi erőforrásra lesz szükség.

OP