TIOP – 2.2.7.

Infrastruktúra-fejlesztés támogatására az egészségpólusokban

Kódszám: TIOP-2.2.7/07/2F

Letölthető dokumentumok

TIOP-2.2.7.


A pályázatok benyújtására 2008. február 20-ától 2008. április 15-ig, vagy 2008. június 1-ig van lehetőség.

Alapvető cél

A konstrukció alapvető célja mindenegyes régióban megteremteni a legmagasabb technikai színvonalú, progresszív betegellátásokhoz való hozzáférést a lakosság egésze számára a betegközpontúság szem előtt tartásával. Ez költséghatékonyan és eredményesen csak koncentrált fejlesztéssel valósítható meg.

Általános cél a korszerű, szükségleteken alapuló, optimális kapacitású, költséghatékonyan működő és fenntartható betegellátó rendszer kialakítása a progresszivitás legmagasabb szintjen az erőforrások, valamint speciális ellátások koncentrálásán és magas szintű logisztika alkalmazásán keresztül, amely egyben a szolgáltatások minőségének javulását eredményezi.

Távlati cél továbbá a lakosság elégedettségének és életminőségének növekedése a komplex ellátás és szolgáltatások biztosításával (megelőzés, kezelés, rehabilitáció, gondozás) vagy azok megszervezésével, valamint a magas progresszivitású és/vagy speciális korszerű szolgáltatásokhoz való egyenlő hozzáférés megteremtésen keresztül.

Kétfordulós eljárás

Jelen pályázati kiírás keretében támogatásra kerülő pályázatok kétfordulós eljárás keretében kerülnek támogatásra. Az első fordulót követően a támogatott pályázok a pályázat kidolgozása céljából a közreműködő szervezet részéről tanácsadásban részesülnek. Az első fordulót követően kerül sor a végleges pályázatok kidolgozására, amelyre a pályázónak az első fordulóban született támogatási döntés időpontjától fél év áll rendelkezésére. A pályázatról végérvényes támogatási döntés az eljárás második fordulójában születik.

Rendelkezésre álló forrás

A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 75 milliárd forint.

A Közép-Magyarországi Régióban megvalósítandó projekt nem nyerhet támogatást, nem használható fel költség e régióban megvalósuló tevékenységekre. Jelen pályázati kiírás forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Köztársaság költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

Jelen pályázati kiírás keretében az álabbi szervezetek pályázhatnak:

  • orvos- és egészségtudományi képzést folytató egyetemek (kivéve Közép-Magyarország) és ezeken túl
  • régiónként maximum egy a legnagyobb (az egészségügyi ellátórendszer fejlesztéséről szóló 2006. évi CXXXII. Törvény alapján), aktív fekvőbeteg-szakellátási kapacitással rendelkező súlyponti kórház (kivéve Közép-Magyarország) vagy fenntartója

Jelen pályázati kiírás keretében konzorciumban nem lehet pályázni.

Jogi forma

  • Központilag felügyelt költségvetési szerv (KSH 312) vagy
  • Helyi önkormányzat által felügyelt költségvetési szerv (KSH 322)
  • Helyi önkormányzati végrehajtó költségvetési szerv (KSH 321) nyújthat be pályázatot

A támogatás elnyerése eseten a megvalósítást, a fenntartást és a működtetést az erre a célra létrehozott 100%-os önkormányzati és/vagy egyetemi tulajdonban (köztulajdonban) lévő nonprofit gazdasági társaság keretében is lehet biztosítani.

Támogatható tevékenységek köre

Infrastruktúra-fejlesztés

1. Az környezettudatos tervezés (pályázati útmutató 13. számú melléklet), komplex akadálymentesítés (pályázati útmutató 20. számú melléklet), valamint a környezeti és gazdasági fenntarthatóság szempontjait figyelembe véve:

A telephelyek és pavilonok számának csökkentését és/vagy megszüntetését elősegítő építészetileg is korszerű épület építésére (tömbépület), épületbővítésre, valamint átalakításra, felújításra, korszerűsítésre, kötelezően érvényesítve a pályázati útmutató 21. számú mellékletében foglaltakat.

2. A szakmai programhoz és a jogszabályi szakmai minimumkövetelményekhez illeszkedő korszerű gép-műszerek beszerzésre így különösen:

  • elsősorban digitális technológián alapuló képalkotó diagnosztikai és terápiás eszközök
  • patológia eszközei
  • terápiás eszközök
  • szervátültetés, élődonorból szervnyerés, súlyos égési sérültek kezelésének eszközei
  • központi műtőegység-, központi intenzív eszközei
  • sürgősség ellátás eszközei
  • ápolást segítő és rehabilitációs speciális eszközök
  • központi sterilizáló rendszer, amely csúcstechnológián alapuló továbbfejleszthető rendszert képező elemekből áll
  • hemodinamikai eszközök cseréje, korszerűsítése
  • saját működtetésű CT, MRI gép cseréje csak kivételesen indokolt esetben megvalósítható és amennyiben indokolt, abban az esetben kapacitással rendelkezik és a támogatási szerződés megkötéséig a jelenlegi kiszervezett tevékenységről szóló szerződés megszűnik, (PET/CT beszerzése nem támogatható).
  • kórházi bútorok, berendezések, mobiliák

3. Informatikai rendszer kiépítése és/vagy fejlesztése keretében:

  • Intézményi integrált informatikai medikai rendszer
  • Integrált vállalatirányítási rendszer
  • Digitális képalkotási és képtovábbítási rendszer (PACS)
  • Telemedicinát alkalmazó megoldások/rendszerek
  • Központi betegirányító és beteghívó rendszer
  • Informatikai infrastruktúra és szolgáltatások szervezési, irányítási és menedzsment rendszer bevezetése (ITIL)

Az épület és eszközfejlesztési elemek csak együttesen pályázhatók! Az új eszközök és gépek kezelésének betanítását a tender nyertes szállítók végzik (képzés nem támogatható).

Támogatás formája: vissza nem terítendő támogatás.

Támogatás mértéke

A projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 90 %-a.

A pályázónak legálabb a projekt elszámolható összes költségének 10 %-át kitevő igazolt pénzbeli önrésszel kell rendelkeznie. Jelen pályázati konstrukcióban természetbeni önrész nem elfogadható.

Támogatás összege

A jelen pályázat keretében elnyerhető támogatás mértéke minimum 2 000 millió Ft, maximum 11 147 millió Ft lehet.

Az egyes projektek maximális mérete (támogatás és önrész együttesen) nem haladhatja meg a 12 386 millió forintot.

A pályázatok benyújtásának módja és helye

Kétfordulós eljárás eseten a pályázat benyújtására vonatkozó szabályok az eljárás első és második fordulójában megegyeznek. Az első és a második fordulóra eltérő tartalmú adatlapon kell benyújtani a pályázatokat!

A pályázat magyar nyelven, kizárólag a pályázati adatlapon nyújtható be. A projekt adatlap sem tartalmában, sem alakjában nem változtatható. Kézzel írott pályázatok feldolgozására nincs lehetőség.

A pályázatot 3 példányban (1 eredeti és 2 másolat), valamint további 1 elektronikus példányban (kizárólag CD lemezen), zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként vagy gyorspostai szállítás igénybevételével a következő címre kell beküldeni:

Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program
Kódszám: TIOP-2.2.7/07/2F
Közreműködő Szervezet: Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézet
Strukturális Alapok Programiroda
1051 Budapest, Arany János u. 6-8.
Tel.: 06-1/354-5382


További információ:
palyazat@operativprogram.hu