Tevékenységbővítés a nyelvoktatásban

2013. május 14.
Tevékenységbővítés a nyelvoktatásban

Keceli nyelviskoláját fejlesztette Vikkerné Weitz Terézia a 7,3 millió forint összköltségű projektje során.

Az Új Széchenyi Terv „Mikrovállalkozások fejlesztése” című pályázati kiíráson az egyéni vállalkozó közel 3,3 millió forint visszatérítendő és ugyanennyi vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a 7,3 millió forint összköltségű projektjéhez informatikai eszközbeszerzésre és épület-átalakításra.

Vikkerné Weitz Terézia számára az alkalmazotti szférában eltöltött idő rávilágított arra, hogy a magyar oktatási rendszer a nyelvoktatás terén nincs olyan színvonalon, hogy a nemzetközi gazdasági környezet, a diplomaszerzés feltételeként előírt nyelvvizsgára, vagy egyáltalán tárgyalóképes nyelvtudásra felkészítse a gyerekeket.

Nyelvoktatásának indítását ez a szükségszerűség, piaci igény motiválta. Egyéni elképzelései, tervei voltak arról, hogy ezt hatékonyan hogyan lehet művelni. Ezt a saját módszert a vállalkozásában ki is dolgozta, alkalmazza. 450 nyelvvizsgával, 90 %-os sikeraránnyal létjogosultságát sikerült is bizonyítania. A hatékonyságát látva a piaci kör is bővül, ma már nem csak Kecelről, hanem egyre többen a környező településekről (Kiskunhalas, Kiskőrös, Bócsa, Soltvadkert, Akasztó) is járnak hozzá.

Az egyéni vállalkozó kizárólag 6-18 éves gyermekekkel, fiatalokkal foglalkozik, fő tevékenysége a nyelvvizsgákra történő felkészítés. Másik fontos tevékenysége – ami jelen fejlesztést is motiválta – az oktatási, nevelési, módszertani tanácsadás, ami lényegében egy tanulást segítő, szintén saját fejlesztésű módszer. Ezt a nyelvoktatásban részt vevő gyermekek igénybe vehetik, megkönnyítve ez által a vizsgák sikeres letételét, valamint mindazok, akik szeretnének gyorsan, de hatékonyan tanulni.

A GOP-2.1.1-11/M-2011-1776 azonosító számú projekt keretében 10% saját erő biztosításával 45%-os mértékű, 3 291 695 Ft vissza nem térítendő támogatással, illetve 45%-os mértékű 3 291 695 Ft visszatérítendő támogatással valósult meg a 7 314 878 Ft összköltségű fejlesztés, amely 2012. február 6-án indult és 2012. október 27-én zárult.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

OP