TÁMOP-2.2.3/07/2

„TISZK rendszer továbbfejlesztése”

Kódszám: TÁMOP-2.2.3/07/2

Letölthető dokumentumok

TÁMOP-2.2.3/07/2

A pályázat benyújtása 2007. október 8-ától 2008. január 7-ig lehetséges.

Alapvető cél

A szak- és felnőttképzés fejlesztésének átfogó célja a szakképzésre fordított állami források koncentrált felhasználásának ösztönzése, a forrásokkal hatékonyabban gazdálkodó, diverzifikált képzési struktúrával rendelkező, költséghatékonyan működő, a munkaerő-piaci keresletre rugalmasan reagálni képes szakképző intézményrendszer kialakítása, amely tényleges választási lehetőséget kínál a tanulók számára.

Kiemelt cél, hogy a képzés-szerkezete rugalmasan igazodjon a gazdaság igényeihez, illetve javuljon a képzés minősége és tartalma.

A képzések csak akkor vezetnek eredményre, ha a képzési rendszer képes igazodni a folyamatos változásokhoz, és azokat a naprakész ismereteket adja át, amire a gazdaság igényt tart. A szakképzés és felnőttképzés infrastruktúrájának egyidejű fejlesztésével az intézményrendszer költséghatékonysága érdekében elvárt eredmények csak abban az esetben érhetik el hatásukat, ha az infrastrukturális fejlesztések alapját képező tartalmi, módszertani fejlesztések a projekt javaslatokban megjelennek.

A kétfordulós eljárás

Jelen pályázati kiírás keretében támogatásra kerülő pályázatok kétfordulós eljárás keretében kerülnek támogatásra. Az első fordulót követően a támogatott pályázók a pályázat kidolgozásához a közreműködő szervezet részéről tanácsadói segítségnyújtásban részesülnek. Az első fordulót követően dolgozza ki a pályázó a végleges pályázatot az első fordulóban született támogatási döntés időpontjától a második fordulós pályázati kiírásban meghatározott beadási határidőig (maximum egy év). A pályázatról végérvényes támogatási döntés az eljárás második fordulójában születik.

Rendelkezésre álló forrás

A pályázat meghirdetésekor az első fordulóban kiválasztott projekt javaslatok második fordulóban történő támogatására rendelkezésre álló tervezett keretösszeg a hat régióra (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl) 3.193.000.000,- forint.

PÁLYÁZAT TARTALMA

A regionálisan – a regionális fejlesztési és képzési bizottságok által – meghatározott képzési irányok és arányok alapján szervezett szakképzést, továbbá az országos beiskolázást vállaló TISZK keretei között működő szakképző intézmények fejlesztése támogatható. A pályázatok keretében a TISZK-ben résztvevő intézmények vezetési és irányítási rendszerének humán erőforrás fejlesztésére, az intézményvezetés és az irányítási rendszer kialakítására, hátránykompenzációs programjaik kidolgozására használható fel a támogatás. A fejlesztési források felhasználásánál biztosítani kell az összhangot a fejlesztési stratégiákban szereplő szakmapolitikai célokkal, valamint a szakképzés fejlesztésére rendelkezésre álló hazai forrásokkal.

Az intézmények hálózati együttműködése, integrációja – mint kiemelt cél – elérése érdekében a szakképző iskolák fenntartói, a gyakorlati képzés szervezésében részt vevő gazdálkodó szervezetek, a felsőoktatási intézmények a szakképzéssel összefüggő feladatok végrehajtására TISZK-et hozhatnak létre. TISZK a szakképzésről szóló 1993. évi LXXVI. törvény és a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény szerint hozható létre.

Támogatható tevékenységek köre

  • a szakképző iskolák együttműködésével, integrációjával, koncentrációjával kapcsolatos szervezetfejlesztés, beleértve a felsőoktatási intézményekben folyó felsőfokú szakképzést is, közös tudás- és humánerőforrás-menedzsment, irányítási rendszer kialakítása;
  • az új képzési struktúra kialakításához köthető, a gazdaság igényeihez igazodó, korszerű, moduláris képzésre való felkészítés;
  • a hátrányos helyzetű, az oktatási rendszerből lemorzsolódók szakképzésbe bevonása, munkavállalói kompetenciáik fejlesztése.

Projektek időtartama

A pályázatok megvalósítására maximum 24 hónap áll rendelkezésre.

Projekt területi szűkítése

Jelen pályázati kiírás keretében a Közép-Magyarországi Régió területén megvalósuló fejlesztés nem támogatható. A TISZK székhelye nem lehet a Közép-Magyarországi Régióban, de a TISZK-nek lehet(nek) olyan tagja(i) is, amely(ek)nek székhelye – vagy egy intézmény székhely vagy telephely keretében történő fenntartása esetén telephelye – a Közép-Magyarországi Régióban van.

Támogatás formája

Vissza nem térítendő támogatás a második fordulóban nyertes pályázóknak nyújtható.

Támogatás mértéke maximum az elszámolható költség 100%-a.

Támogatás összege

A jelen pályázat első fordulójának keretében a nyertes projekt gazdák jogosultságot nyernek arra, hogy a második fordulóban pályázhassanak, melyben az elnyerhető támogatás mértéke minimum 100.000.000,- forint, maximum 400.000.000,- forint lehet.

A pályázatok benyújtásának módja és helye

A projekt javaslatot 2 példányban (1 eredeti és 1 másolat), valamint további 1 elektronikus példányban (CD vagy DVD lemezen), zárt csomagolásban, elsőbbségi küldeményként, Posta Business Pakk Plusz szolgáltatás igénybevételével (2 munkanapon belüli kézbesítéssel) vagy gyorspostai szállítás igénybevételével a következő címre kell beküldeni:

Társadalmi Megújulás Operatív Program
Kódszám: TÁMOP-2.2.3/07/2
Közreműködő Szervezet:
ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht. (ESZA Kht.)
1385 Budapest, Postafiók 818

Amennyiben a pályázatot csomagként kívánja feladni, a csomagon az „ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht. (ESZA Kht.) 1385 Budapest, Rb.: 818” raktárbérleti címzést kell feltüntetni.

További információ: palyazat@operativprogram.hu