TÁMOP-2.1.5/07/1

Munkahelyi képzések támogatása kis- és középvállalkozások számára

Kódszám: TÁMOP-2.1.5/07/1.

Letölthető dokumentumok

TÁMOP-2.1.5/07/1

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a kiírást 2007. december 14-én további intézkedésig felfüggesztette.

A pályázatok benyújtása 2007. december 5-étől 2007. december 31-ig lehetséges.

Alapvető cél

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv egyik fő célját, a foglalkoztatás bővítését az egyén foglalkoztathatóságának javításával és munkaerő-piaci aktivitásának növelésével kívánja elérni. A Társadalmi Megújulás Operatív Program alapján ennek eszköze a második számú prioritás tengelyen belül megjelenő alkalmazkodóképesség javítása. A munkavállalók, vállalkozások és más szervezetek gazdasági, technológiai, társadalmi változásokhoz való alkalmazkodóképességének javításával azt kívánjuk elősegíteni, hogy termelékenységének megőrzése és növelése mellett a munkaerő foglalkoztatható maradjon, hozzájáruljon az őt foglalkoztató vállalat versenyképességének megőrzéséhez és javításához, így munkahelyének fennmaradásához; a gazdasági, technológiai, társadalmi változásokat időben felismerjék a vállalatok és más szervezetek, és azokra reagálva megőrizzék, javítsák pozíciójukat, ezáltal megtartsák foglalkoztatottaikat, további munkahelyeket hozzanak létre.

A munkahelyen belüli szakmai képzéseknek kiemelt jelentősége van mind a gazdasági növekedés, mind a munkanélküliség megelőzése és kezelése szempontjából. A vállalatok humánerőforrás fejlesztésre fordított kiadásai egyre fontosabb indikátorai a vállalat jelenlegi, és főként jövőbeni hatékonyságának, versenyképességének. A vállalatok életképességének, működőképességének, fennmaradásának szempontjából meghatározó, hogy a munkáltatók és munkavállalók képzését megtérülő befektetésnek tekintik-e, lehetőséget teremtenek-e munkavállalóiknak tudásuk és készségeik folyamatos fejlesztésére, megújítására.

A pályázat alapvető célja, hogy az alkalmazottak foglalkoztathatóságának javítása révén a vállalkozások versenyképességét növelje, és ösztönözze a foglalkoztatókat munkavállalóik tudásának folyamatos fejlesztésére. A pályázat további célja, hogy a képzésekkel megteremtse a tudatos emberi erőforrás gazdálkodás alapjait a kis- és középvállalkozásoknál.

Rendelkezésre álló forrás

A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 2007-2008-ban 3 022 000 000 forint, 1 amelyből 1 400 000 000 forint fordítható a Közép-Magyarországi Régióban (továbbiakban: KMR) székhellyel rendelkező vállalkozások projektjeinek támogatására.

PÁLYÁZÓK KÖRE

Jelen pályázati kiírás keretében támogatás a Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség (a továbbiakban: EGT) területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező

  • egyéni vállalkozók (23)
  • jogi személyiségű gazdasági társaságok (A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. Törvény, valamint a Polgári Törvénykönyvről szól 1959.évi IV. Törvény alapján) (11,13)
  • jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok (A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény valamint a Polgári Törvénykönyvről szól 1959.évi IV. Törvény alapján) (21,22) ,
  • szövetkezetek (2006. évi X. törvény a szövetkezetekről; valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959.évi IV. Törvény alapján) (12) részére nyújtható.

Jelen pályázati kiírásra a közhasznú társaságok (571) nem jogosultak pályázatot benyújtani.

Méret

Jelen pályázati kiírásra a kis-és középvállalkozások, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény szerinti kis- és középvállalkozások jogosultak pályázatot benyújtani. Amennyiben a kisvállalkozás székhelye a közép-magyarországi régióban található, akkor nem jogosult pályázatot benyújtani.

Célcsoport meghatározása

A képzéseken kizárólag a pályázatot benyújtani jogosult vállalkozás azon munkavállalói jogosultak részt venni, akiket a pályázó a támogatott képzés időtartama alatt határozatlan idejű munkaviszonyról szóló szerződéssel foglalkoztat. A vállalkozás vezető tisztségviselői amennyiben határozott idejű munkaviszonnyal rendelkeznek, jogosultak a képzéseken való részvételre, ha a vezetői tisztségviselői megbízás időtartama a pályázat benyújtásakor még további 3 évre szól.

A képzésben rész vehet bármely magyar állampolgárságú és minden olyan, nem magyar állampolgárságú természetes személy is, aki magyarországi munkavégzésre jogosító munkavállalási engedéllyel rendelkezik, vagy magyarországi munkavállalásához engedély nem szükséges.

Támogatható tevékenységek köre

A pályázati kiírás keretében kizárólag az alábbi képzéstípusok megvalósítására igényelhető támogatás:

  • szakmai képzések;
  • az Európai Unióval kapcsolatos képzések;
  • a vállalkozás működésével kapcsolatos képzések (pénzügyi, számviteli, adó, vám, társadalombiztosítási stb.);
  • idegen nyelvi képzés;
  • számítástechnikai, informatikai képzés;
  • munka- és egészségvédelem;
  • a vállalkozás tevékenységével összefüggésben környezetgazdálkodással kapcsolatos képzés;
  • vezetőképzés a vállalkozás vezető tisztségviselői és középvezetői számára (csak abban az esetben támogatható, ha a fenti képzéstípusok közé tartozó legalább egy képzés szerepel a pályázatban)

A pályázati kiírás keretein belül kizárólag akkreditált intézmény által nyújtott képzés vehető igénybe.

Az igénybe vett képzés kizárólag OKJ-s vagy akkreditált képzés lehet. Az akkreditált képzés jelen pályázatra vonatkozó definíciója a fogalomjegyzékben található. A szolgáltató kiválasztása során a közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. törvény előírásai, az ott megadott értékhatárok figyelembevételével alkalmazandók.

Támogatás összege

A jelen pályázat keretében elnyerhető támogatás összege minimum 10 millió Ft, maximum 50 millió Ft lehet.

A projekt méretének felső határa nincs. A projekthez igényelt támogatásnál azonban figyelembe kell venni a rögzített minimum és maximum értékeket.

A támogatásban részesülő pályázatok várható száma: 110

A pályázatok benyújtásának módja és helye

A pályázatot 2 példányban (1 eredeti és 1 másolat), valamint további 1 elektronikus példányban (kizárólag CD lemezen), zárt csomagolásban, ajánlott küldeményként vagy gyorspostai szállítás igénybevételével a következő címre kell beküldeni:

Társadalmi Megújulás Operatív Program
Kódszám: TAMOP-2.1.5/07/1.
Közreműködő Szervezet: ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht. (ESZA Kht.)
1385 Budapest, Postafiók Pf. 818

Amennyiben a pályázatot csomagként kívánja feladni, a csomagon az „ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht. (ESZA Kht.) 1385 Budapest, Rb. 818” raktárbérleti címzést kell feltüntetni.

További információ: palyazat@operativprogram.hu